Aktualności

Blog jest aktualizowany kilka razy w miesiącu. Nie traćwa nadziei, może kiedyś będzie częściej.

poniedziałek, 11 kwietnia 2011

== Willa na tyłach "baraków" z Palisadowej ==

Niestety ktoś postawił na nią krzyżyk. Już nie nadaje się do zamieszkania, na remont też nie ma co liczyć. Póki stoi, póty focić można... zapomniane resztki miasta ogrodu...

Świeżynka z dzisiejszej krótkiej ale bardzo mokrej wycieczki rowerowej.

20 komentarze:

Marcin pisze...

No i bardzo dobrze. Wreszcie będzie mogło tu stanąć jakieś estetyczne osiedle - to wstyd żeby nowoczesne inwestycje blokował jakiś zmurszały rupieć.

lavinka pisze...

Pomyśl, że ktoś ją kupi, odremontuje... i otynkuje na różowo.

Marcin pisze...

I walnie wielki, żarówiasty neon: MYJNIA SAMOCHODOWA + KEBAB

:P

Er pisze...

nawet jeśli, byłoby to lepsze niż rozbiórka bądź rozsypka...
ciśnie się na usta i na klawiaturę jedno bardzo znane słowo, które jednak powstrzymam. :-E

I am I pisze...

Jak znam życie, to pewnie (ex) właściciel(e) zmarli bez testamentu względnie nie mogą się ze sobą dogadać. Swoją drogą, ta mokra wyprawa przyniosła ładnie lśniący dach na zdjęciach.

lavinka pisze...

@ER: Nie, nie byłoby lepsze. Malowanie zabytku oklepanego wcześniej styropianem na różowo czy seledynowo, praktycznie niszczy to co w nim najcenniejsze. To już niech lepiej zburzą.

@I am I: Prędzej to drugie, plus remont przekracza możliwości finansowe. Plus nie ma kupca na plac. Za mała działka na osiedle, góra 4, 5 domów by się udało postawić. Zresztą kto by chciał kupić działkę z barakami socjalnymi za płotem, w których ludzie mieszkają po eksmisjach...

Ambasador Wierch pisze...

Palisadowa, to prawie Puszcza Kampinoska. Ergo, jest nadzieja, że względnie szybko mnie tam zawieje i jeszcze zobaczę...

lavinka pisze...

To w takim razie zajrzyj po sąsiedzku do ciekawej budowli pokrytej blachą, bodajże prostopadła do Palisadowej, bardziej na północny wschód od willi. https://picasaweb.google.com/paulina.szmit/Nowoczesno#5361789163320292946

Rock 60-70 pisze...

Fantastyczny budynek! Jak ładnie zakomponowany. Wszystko się tak ciekawie układa. Szkoda niszczyć! Lepiej odremontować i jakieś horrory kręcić. Samotny, stary dom na odludziu...

lavinka pisze...

Do kręcenia horrorów, to on się nadaje już teraz ;)

Rock 60-70 pisze...

Ale zauważ, że nawet miejsca, w których odpadł tynk dodaje urody tym ścianom, tworzy fajną całość. Po za tym układ tego budynku szalenie mi się podoba. Zdecydowanie powinni zostawić ten dom.

Marcin pisze...

Proponuję zrobić "dzielnicę domów niechcianych" i przenieść w jedno miejsce wszelkie kłopotliwe rudery. Może wtedy utworzyłyby efektowny, 'historyzujący' rejon.

H_Piotr pisze...

Myślę, że na pewno stałoby się to kolejną "prestiżową lokalizacją" i nowi mieszkańcy doprowadziliby do ogrodzenia terenu i wprowadzenia całodobowej ochrony z psami i domofonów na odcisk palca/źrenicę oka.

vojtek pisze...

Wiem gdzie są baraki na Palisadowej. Nowoczesne baraki. Ale tego domu to nie widziałem. Swego nie znacie a cudze chwalicie:)
Pozdrawiam wszędobylską Paulinę

Szary Burek pisze...

Wygląda na opuszczoną, chętnie bym ją odwiedził od środka, lubię takie miejsca.

lavinka pisze...

@Vojtek: Byłam w okolicy kilka razy i też go nie dojrzałam od ulicy. Chyba go coś zasłania od Palisadowej na froncie. Można go obejrzeć tylko leząc w krzakach wzdłuż ogrodzenia huty.

@Szary Burek: Sądzę, że już ktoś odwiedził i zrobił sobie meliniarnię. Za blisko zabudowań... ale to prawda, także uwielbiam zwiedzać takie ruderki :)

Anonimowy pisze...

Zal takiego ciekawego budynku. Pewnie sporo kasy trzeba by w niego wlozyc, zeby mozna bylo spokojnie zamieszkac. A ja tez oczami wyobrazni widze piekne wnetrza i widok na ukiwecony ogrod i sad :)

arturr_g pisze...

Piękna byłaby ta willa, gdyby ją odremontować.

Agnieszka Liśkiewicz pisze...

Dom mojego dzieciństwa. Mieszkałam tam przez 19 lat. Piękny od zewnątrz i od wewnątrz. Mieszkało tam 5 rodzin. Piece i kuchnie są kaflowe. Na górze są 3 piękne strychy i 2 pokoje.
Kochałam ten dom. Jak teraz oglądam zdjęcia jak wygląda, to serce mi się kroi.
Z tego co się orientuję dom jest w zasobach Dzielnicy Bielany i podobno podlega pod zabytek.

lavinka pisze...

Zgadza się i to gmina odpowiada za jego stan techniczny. Sąsiedztwo baraków tej sytuacji nie pomaga. :(

Prześlij komentarz