Aktualności

Blog jest aktualizowany kilka razy w miesiącu. Nie traćwa nadziei, może kiedyś będzie częściej.

sobota, 8 grudnia 2012

=== Warszawa Zachodnia po remoncie ===

Ostatnio postanowiłam zaoszczędzić 7zł na bilecie i pojechałam na trasie od Zachodniej do Żyrka, nie od Centralnej. Do Zachodniej podjechałam skmką. Mając pół godziny do pociągu przeszłam się podziemiami do kas kolejowych. Sporo się zmieniło, ale tak naprawdę jest po prostu dużo czyściej i porządniej. Zachodnia nadal pozostaje zadupiem, ale mniej strasznym. ;)

11 komentarze:

vojtek pisze...

Lavinko.
Nie wiedziałem, że tam uporządkowano, wyremontowano.
Dzięki za informację.
Dworzec Zachodni raczej zadupiem nie przestanie być. Tak mi się wydaje.
Rzadko tam jestem. Teraz ze stacji Metro Młociny bardzo często jeździ autobus do Gdańska. Czysto, szybko i za 40 zł! I ubikacja w autobusie i poczęstunek w drodze w cenie biletu.
Pozdrawia z zaśnieżonego Żoliborza

Marcin pisze...

Tam czyszczenie nic nie pomoże. Wysadzić to barachło w powietrze i zrobić od nowa. Będzie taniej a efekt nieporównywalnie lepszy, bo gorzej przecież i tak nie będzie.

lavinka pisze...

Nie no gorzej już było,teraz są wyświetlacze na peronach i tabliczki z zakazem palenia( o czym w innym wpisie) to już Europa praktycznie ;)

Voytky, gdyby nie to, że umieram od zapachu spalin, wzdech.

I am I pisze...

Nie ma strachu - cała robota na nic, bo będą tutaj biurowce. I parę kas na krzyż w podziemiach. Taki rozmach mają na PeKaPe!

Iv pisze...

lavinko, przejście podziemne dalej takie 'lekko' mroczne mi się wydaje, chociaż byłam tam ostatni raz latem, świeżo po remoncie ;)

wariag pisze...

Dziwne, przedziwne to nazewnictwo wawskich dworców ;) Może mi ktoś wytłumaczy dlaczego pociąg z Zakopanego kończy bieg na Wschodnim skoro jedzie z południa?

lavinka pisze...

@lv: Może to kwestia kolorystyki :)

@Wariag:Przecież on leci z południa i wjeżdża od zachodu do Warszawy. Pociągi z Lublina lecą od wschodu i kończą na Zachodniej, logiczne :)

@I am I: Wątpie, byśmy doczekali tam biurowców :)

wariag pisze...

@lavinka - ykhmrrrryyy ... proszę o inny zestaw odpowiedzi ;)

I am I pisze...

Jak nie jak tak - jak PeKaPe coś postanowi... o proszę -> linka do tvnwarszawa

lavinka pisze...

Uwierzę jak zobaczę finał. Gadanie o tym trwa od lat, Słowaków nabierają półtora. Kiedy najbliższe wybory? Bo wtedy zmieni się derechcja i zabawa zacznie się od nowa :)

I am I pisze...

Mam nadzieję, że te biurkowce nie powstaną, przynajmniej nie w tej formie. A w każdym razie nie kosztem porządnego dworca, któren jest potrzebny.

Prześlij komentarz