Aktualności

Blog jest aktualizowany kilka razy w miesiącu. Nie traćwa nadziei, może kiedyś będzie częściej.

wtorek, 4 grudnia 2012

====== Ulica bez nazwy ======

Pomiędzy ulicą Fortuny a Połczyńską stoją sobie domki. A pomiędzy domkami znajduje się wąska uliczka, rodzaj skrótu. Ciekawe skąd się wzięła. Jakaś zbyt szeroka miedza? Funkcja jest dla mnie ajsna, dojazd do posesji przy Fortuny 14a. Ale cała uliczka tylko dla jednego domu? Hm. Hm. Hm. Hm.
Link do mapsów.


6 komentarze:

Marcin pisze...

Proponuje jakąś martyrologiczną nazwę sieknąć, te są popularne.

I am I pisze...

Ta jest! Obrońców miedzy przeklętej, na ten przykład.

weldon pisze...

To się nazywa jakoś tak, jak użyteczność, czy coś w tym stylu i często się spotyka, jak wąskie działki dzielą na spadkobierców.

Inaczej byłyby działki długie na kilometr i szerokie na metr :)

Potem niektóre działki się scala w większe, a takie pojedyncze, na końcu, a więc najmniej chodliwe, zostają i dojazd jakiś muszą mieć.

U mnie przy takich uliczkach to potrafią całe osiedla domków postawić i wtedy jest cyrk :D

Na przykład zbudowali mi ulicę, która jest przedłużeniem, powiedzmy ulicy B, ale że pierwszy dom stoi przy ulicy poprzecznej, a więc A, to ta moja ulica ma adresy a, b, c, itd.

A wiec mam obok siebie jedyną w rodzaju ulicę w kształcie litery T :)

lavinka pisze...

To to ja wiem, ale wtedy dojazd leci przez działkę właściciela, który użycza, a nie luzem między działkami na przewylot. Ale po Twoim komciu widzę, że możliwości jest znacznie więcej :)

weldon pisze...

Oj jest, jest ... Mam znajomego, który kupił działkę w Łomnej, to ma coś szerokości 10 metrów, natomiast, najpierw jest dłuuuuugi podjazd pod dom, potem dłuuuugie podwórko, kawałek jeziorka, kawałek pola, kawałek rowu, kawałek następnego pola, jakaś struga, wał i teren za wałem :D

A ponieważ to wszystko na szerokości 10 m, to próbuje się dogadać z okolicą, żeby poczyścić te stawy i rowy, z których do niego należy tylko 10 m.
Wszyscy są i owszem, chętni, a nawet ... zgadzają się, żeby czyścił :D

Jakbyś kiedyś zawitała w te okolice, to zainteresuj się czymś, co się nazywa Dziekanów Bajkowy, bo tam tej szerokości są ulice dojazdowe do wszystkich posesji :)

Bajkowy, bo jak się dwa samochody na środku spotkają to jest ... bajka :D

wariag pisze...

Aleja "Kup pan cegłe" ;)

Prześlij komentarz