Aktualności

Blog jest aktualizowany kilka razy w miesiącu. Nie traćwa nadziei, może kiedyś będzie częściej.

wtorek, 22 maja 2012

== Landszafcik warszawski z Nowego Światu ==

Czyli jedno z przyjemniejszych miejsc w Warszawie, które stało się takim dzięki wywaleniu ruchu samochodowego (zostały tylko taksówki i autobusy, legalność rowerów jest dyskutowana) :)

25 komentarze:

wariag pisze...

I jakoś fioletowych bratków nikt nie wyrywa ;)

lavinka pisze...

Ty im nie podpowiadaj ;P

meteor2017 pisze...

To może chociaż żółte?

lavinka pisze...

Ja rozumiem, że nie możesz się doczekać by wręczyć mi bukiecik, ale jak wiesz kwiaty przyjmuję wyłącznie w doniczkach. ;P

hanula1950 pisze...

Piękne bryjatki. Moje prymulki padły, ale jutro maluję balkon i dopiero wtedy kupię nowe kwiatki.I tak się dziwię, że tak długo się trzymały.

lavinka pisze...

My mamy na balkonie w tym roku same kaktusy. ;)

Rock 60-70 pisze...

To są te wyrwane bratki ;)

lavinka pisze...

Wypłaszam sobie, fotka zrobiona przed wyrwaniem tamtych :)

I am I pisze...

Jakieś prehisteryczne zdjęcie - od jakiegoś tygodnia NŚ jest zapchana jak jakaś - nie przymierzając - Marszałkowska.

vojtek pisze...

Lavinko!
Mnie tu się bardzo podoba i na Krakowskim Przedmieściu. Bo zawsze coś się dzieje:)Wywalenie auto to był bardzo dobry pomysł....
I są ogródki kawiarniane i fajnie to wszystko wygląda. To moje zdanie.
Wracając do spraw damsko-męskich to faktycznie bardzo późno się zorientowałem o co w tym wszystkim chodzi. I teraz jak mam chęć nadrabiać zaległości i poszerzać wiedzę to jednak jestem związany róznymi wężłami i przysięgami.
Po prostu za PORZĄDNY Chciałem BYĆ!
Facetowi czasem trzeba wytłumaczyć łopatologicznie czego się po nim oczekuje i przypilnować, żeby to zrobił.
Pozdrawiam niestrudzoną fankę rowerów i ruch na świeżym powietrzu.
Vojtek

Marcin pisze...

Dobrze że nie fotografowałaś niektórych bram na NŚ. Landszaftowe wrażenie od razu by poszło... gdzie indziej.

lavinka pisze...

@IamI: No nie powiem, jak się zleci dużo autobusów to lekko nie jest. Ale i tak przyjemniej niż w pobliskich Alejach Jerozolimskich.

@Vojtek: Tak, ten rejon poprawił się bardzo. Bardzo lubię czasem skoczyć w bok na Foksal. W ogóle bym spędzała całe dnie w kawiarniach, gdyby nie to, że nie jestem milionerką ;)

@Marcin: E, w Lublinie jest gorzej. Nawet w Łodzi, która niby słynie z zaszczanych bram - nie jest źle. Tutaj od biedy ujdzie. Albo jestem mniej wrażliwa ;)

Rock 60-70 pisze...

...bo ogólnie NŚ nie jest zły, ale najlepiej się prezentuje wtedy, gdy panuje tam niewielki ruch, a to głownie wieczorem się dzieje albo i później.

Tak, miło pochodzić po kawiarniach, i faktycznie jedyną przeszkodą jest ograniczony budżet. Czas chyba pomyśleć, jak się tutaj dorobić i zostać nuvo rich ;)

lavinka pisze...

Gdyby nie złodziejskie czynsze w centrum, może by się dało taką założyć? W sumie mogliby też wprowadzić opcję wejściówkową. Przychodzisz z termosem własnej kawy, płacisz 10zł i możesz siedzieć cały dzień do wieczora, gdy przychodzą tłumnie goście. ;)

Rock 60-70 pisze...

Toby nie było głupie, bo często siedząc i nic nie zamawiając człowiek czuje się dziwnie, trochę jak wróg, co to zabiera przestrzeń innym, którzy przyszli coś wypić lub zjeść jakieś ciastko. Ten termos i drobna opłata faktycznie wiele by zmieniła :)

I am I pisze...

Załóżcie spółdzielnię/wspólnotę kawiarnianą - o, np. Pierwsza Kawiarniana Spółdzielnia, w skrócie PeKaeS ;)

lavinka pisze...

Jestplan! Mistrzem ceremonii parzenia kawowych specjałów oczywiście już mamy, Tomi nadaje się jak nikt. Ostatnio wymyślił kolejny przepis na mrożoną kawę czekoladową. :)

H_Piotr pisze...

Zdjęcie nieaktualne - teraz Nowy Świat to jeden wielki korek autobusowo-taksówkowo-rowerowo-samochodowy (ci ostatni nielegalnie).

lavinka pisze...

Nie uprzedzajmy faktów, o korku taksówkowym będzie w swoim czasie, może nieco naciągane ale za to aktualne a nie sprzed miesiąca. Najpierw jednak inna instytucja, która to tak strasznie blokuje Warszawę, że stoi cały dzień od świtu do nocy, tj. Masa Krytyczna. Cierpliwości, fotki się muszą wgrać. :)

Rock 60-70 pisze...

Ten korek to dlatego, bo usłyszeli o naszej nowej kawiarni ;) Hola, ludzie, dopiero fundamenty kładą!! :D

lavinka pisze...

Aaaa, no taaak, wszak termos jest podstawowym wyposażeniem taksówki. Wszystkoooo jaaasne. Może powinniśmy otworzyć przedsprzedaż pod chmurką? Meteorowe kawy w plenerze jeszcze smaczniejsze. A jeśli ktoś przyjdzie z własną, to chętnie wymienimy doświadczenia. ;)

Rock 60-70 pisze...

Otóż to! Jesteśmy otwarci na inicjatywę i pomysłowość naszych klientów, może znają dobry przepis na robienie kawy ;-) Ale patrz pani, jak wiadomości rozchodzą się lotem błyskawicy, no no no.

lavinka pisze...

Co mają się nie zwiedzieć, kultowy blog Warszavki je, nie?
Meteor zza pleców podpowiada, że jeśli ktoś nie ma własnego termosu, to wypożyczamy. A w ogóle kawę podajemy w termosach 0,33 litra zamiast w filiżankach. Mistrz Ceremonii domaga się też wizji wystroju lokalu, bo byle gdzie kawy parzyć nie będzie. :)

Rock 60-70 pisze...

Wystrój? No to już niełatwa sprawa. Może żółto-kremowe wnętrze w duchu mody na malowanie ścian domów i budynków w Warszawie ;-)

lavinka pisze...

A pfe. Musi pasować do termosów. Może jakaś płyta osb? Z ogrodzenia budowy coś zostanie. ;)

Prześlij komentarz