Aktualności

Blog jest aktualizowany kilka razy w miesiącu. Nie traćwa nadziei, może kiedyś będzie częściej.

czwartek, 5 listopada 2009

====== Pejzaże starej Woli ======

Czy stara Wola jeszcze istnieje? Coraz jej mniej, coraz więcej biurowców. Coś jest w tym kontraście gdzie nowe wypiera stare.
Więcej zdjęć w albumie WOLA

13 komentarze:

Anonimowy pisze...

Mamy sentyment do Woli bo mieszka nasza rodzinka, dla tego fajnie jest oglądać te zdjęcia.
Pozdrowionka.

Hagen pisze...

Ta nowoczesność coraz bardziej przytłacza. Nie wiem, czy to dobrze, czy źle, ale patrząc na te stare, zaniedbane kamienice, rudery prawie, też się serce kraje.

stolica i okolica pisze...

A co to znaczy "Cy tara"? ;)
Ta przedwojenna - praktycznie już nie, ostały się pojedyncze kamienice, najczęściej w stanie wegetatywnym - paradoksalnie zbyt wartościowe są ich lokalizacje, żeby ktoś nie chciał tego wykorzystać na nowe biurowce czy apartamentowce.

lavinka pisze...

@ReniaIJarek: Moja rodzina w dużej części też się stąd wywodzi, choć z innego kwartału :)

@Hagen: Niestety koszt ich remontu pokryłby budowę niejednego biurowca. Dlatego ratuje się tylko te cenne. Te mniej.... znikają.

@StolicaiOkolica: Oj, późno było i nie dowidzę ;)
O właśnie. Czasem coś jet zbyt cenne by wyburzyć, ale na remont nikogo nie stać.

enejeio pisze...

Burzyć też trzeba umieć. Nie każda rudera to zabytek. Poza tym tak to już jest z byłymi terenami pofabrycznymi na obrzeżach miasta, że prędzej, czy później zaczynają "przeszkadzać". Kolej na Hutę Warszawa...

Hrabia_Piotr pisze...

Akurat w Warszawie każda. A noza tym, niestety burzy sie w Warszawie to, co jest cenne, a zostawia badziew - szczególnie, jeslichdozi o spuściznę lat 1945-1990.

Tomek pisze...

Widać że stare wypiera nowe, a szkoda..bo niektóre budynki miały swój urok

lavinka pisze...

Akurat w Wawie to jest tak,że się nie burzy tylko po cichu podpala....

Anonimowy pisze...

Super nazwa ,,Cwaniak warszawski"! Wola dzielnicą kontrastów.
hanula1950

krpi pisze...

fakt, przerazajace zdjecia

Echa Wydarzeń pisze...

Zapraszam do wolskich parków:
- Park Sowińskiego- gdzie zarząd zieleni z warsztatami itp- superapartamentowiec ( z widokiem na cmentarz); jemioła powala drzewa z czasów twórcy- Starzyńskiego- nie miał i nie ma kto z zabójcą walczyć- "zieleń" ... buduje, nie ma czasu..
- Park Szymańskiego nigdy nie dokończony teraz ma jakieś płoty z zapowiedziami, ze coś się ma dziać. Ponieważ jednak w napisach logo potęg budowniczych- jest obawa, że nie park dokończą, ale pas zieleni zabudują chałupami. Pewnie, tak szmat ziemi w centrum na jakieś zielone fanaberie. Że znów cios w programy Starzyńskiego, i w ekologię? Dla ostatniej to się zrobi jakąś manifę, albo wystawę...
- A z drugiej strony Górczewskiej, aż do Czorsztyńskiej widać, że może istnieć park na miarę... parku. Tylko jeszcze kopiec warto lepiej zagospodarować dla sportu ( to akurat było). Pozdrawiam

lavinka pisze...

Wola ma sporo parków,ale jako gmina nie bardzo sobie z nimi radzi. Wydaje mi się,że Bemowo jakoś lepiej je "używa".

Rock 60-70 pisze...

Kocham te rejony Woli! Nie jestem wielkim miłośnikiem tej dalszej Woli (czyli Górczewska itd), chociaż są miejsca, które lubię i które mają swój nieodparty urok. Natomiast okolice Żelazna, Chłodna, Miedziana itp to mój raj! Na całe szczęście te nowe budowle (np. okropny budynek postawiony niedawno koło dawnego Domu Słowa Polskiego na Miedzianej) jeszcze nie tworzą aż takiego dysonansu dla starych kamienic, domów itd. Jakoś - powiedzmy - to ze sobą współgra i nawet tworzy jakąś całość.
Miejmy nadzieję, że zostanie jeszcze trochę tych staroci na Woli.

Prześlij komentarz