Aktualności

Blog jest aktualizowany kilka razy w miesiącu. Nie traćwa nadziei, może kiedyś będzie częściej.

piątek, 6 listopada 2009

===== Królestwo tabliczek na Uniwerku =====

Budynek przy Banacha był dosłownie oklejony tabliczkami z każdej strony. Czego tu nie ma w okolicy ;)
Poznajecie? ;)
A to widoczek od zaplecza.

12 komentarze:

Hrabia_Piotr pisze...

Nie lubię tych okolic. Ochocki kampus UW jest maksymalnie nieprzyjazny dla użytkowników. Prawie tak, jak ursynowski kampus SGGW. Dwa ohydne miejsca. UW na Ochocie gorsze, bo prawie w Śródmieściu i tuż obok urokliwej Kolonii Staszica.

Marcin pisze...

O kurczę blade, ile tych tabliczek. Tam chyba tylko fan-clubu Mietka Fogga nie ma.

lavinka pisze...

Mając kapkę znajomych na UW odkryłam,że uczelnia zdecydowanie nie jest dla studentów, ale dla pań sekretarek. Każda katedra, każdy zakład, miał ich za trzęsienie. U nas na Polibudzie potrafiła być jedna sekretarka na 5 katedr a nawet wówczas mało pracowały, bo sporo po prostu robili inni pracownicy. Poza tym wydziały są na Uniwerku porozrzucane po całej Warszawie i na dodatek wygląda to tak, jakby nikomu to nie przeszkadzało. Studenci też niewiele robią poza narzekaniem. Bo aż trudno uwierzyć, by to mogło trwać tyle lat i nic się nie zmienić. Fart mają Ci, co mają nowo zbudowany wydział. Ale reszta... Strasznie dużo biur i biureczek, a studenci traktowani jak petenci w urzędzie wojewódzkim. Uniwerek to dla mnie jeszcze jedna ostoja socjalistycznego kurzu....

lavinka pisze...

@Marcin: Khe, khe ;)

Marcin pisze...

Lavinko, uwierz, że od studentów naprawdę niewiele zależy, jeśli beton jest rzeczywiście mocny. Poza tym tak naprawdę bajzel przeszkadza 80% studentów, ale z nich zaledwie garstce chce się ruszyć d... i coś zrobić. Wiem, bo byłem w samorządzie.

A poza tym taki drobny przyziemny przykład. Udało nam się wywalczyć (bo nigdy wcześniej nie było) pojemniki z mydłem i suszarki do rąk, wcześniej łazienki na moim wydziale były jak umywalnia na Zakaukaziu. I co? I podchodzi do mnie jedna pipa z niższego roku i wali tekst: "No tak, dobrze że załatwiliście te suszarki, ale lepsze by były ręczniki, bo suszarki niszczą skórę". Naprawdę się można załamać.

Ponarzekałem, przepraszam.

lavinka pisze...

U nas były ręczniki, jak tylko wyremontowali łazienki. Wyszło ponoć taniej niż suszarki. :) Co ciekawe przed remontem ktoś ciągle te łazienki niszczył. I tak były w opłakanym stanie, tynk się sypał itd. Co ciekawe, kiedy wyremontowano łazienki - przestały być niszczone, mazane, rysowane itd. Nawet krany przestali kraść. Wszyscy się dziwili, a najbardziej wykładowcy :)

Jedyne na co narzekano to to,że przed kibelkami zrobiono palarnię. Co prawda z wentylacją mechaniczną, ale i tak śmierdziało okropnie... nie ma idealnych remontów ;)

A, remont wydziału finansowany jest z dochodu ze studiów "wieczorowych" (zajęcia cały tydzień od 9-19 ;) )

Tomek pisze...

Od ilości tych tabliczek to aż w głowie może się zakręcić ;)

lavinka pisze...

I tak mam wrażenie,że nie sfociłam wszystkich ;)

Robert pisze...

Pamiętam, że raz byłem tam na wykładzie i ogólnie tak na wycieczce szkolnej. Pamiętam też, że tamtędy wychodziliśmy - ostatnie zdjęcie. A na ilość tabliczek nie zwracałem uwagi...

Hrabia_Piotr pisze...

Jak na Wydział Geologii przystało, podpisali prawidłowo ujęcie wód - "z poziomu oligoceńskiego", a nie jakaś "woda oligoceńska" :)

lavinka pisze...

O, nie zwróciłam uwagi, dla mnie obie nazwy są tożsame, zresztą u mnie w okolicy nie chodzi się po wodę, tylko po oligocenkę. A raczej nie chodzi bo dwie studnie zamknęli. Jedną z powodu budowy basenu, a drugą chyba sanepid.Trzecia jest dopiero na Starych Bielanach i nikomu nie chce się łazić. Na razie dojrzewam do decyzji jeżdżenia tam rowerem ;)

Rubeus pisze...

Uniwerek tak ma. Każdy instytutu musi się otabliczkować na czerwono (bo urzędowo) + własne niebieskie tabliczki UW.
Z sal w kampusie przy Banach korzystałem przez rok, jak był remont sal w moim macierzystym instytucie co się mieścił w Pałacu Zamoyskich.
Co do rozproszenia. Generalnie zmierza się do tego aby poszczególne kierunki skupiały się w w miarę jednym miejscu, albo blisko siebie - tak zrobiono z biologią, chemią. Plany są do neofilologii

Prześlij komentarz