Aktualności

Blog jest aktualizowany kilka razy w miesiącu. Nie traćwa nadziei, może kiedyś będzie częściej.

niedziela, 20 października 2013

=== LXXII Akcja GTWb - "Rdza" ===

To już LXXII Akcja GTWb. Który to już rok z rzędu raz w miesiącu coraz mniejsza grupka zapaleńców dodaje wpis na wybrany w głosowaniu temat. Można powiedzieć, że rdzą się zaczyna pokrywać. A może przeciwnie, patyną?

Dziś w akcji bierze udział budynek ceglany. Jako tło. Nie przypuszczałam, że te zdjęcia mi się przydadzą. Ot ciekawa kamieniczka.

Ale ale, pewnie coś tu się zardzewiałego znajdzie. Taka rynna na przykład. Już rdzewieje pomalutku.

Niestety świnie górę mi wymienili na coś ocynkowanego zdaje się i rdzę diabli wzięli.

Ale ja się nigdy nie poddaję! Może zardzewiałe kratki na spadające kawałki elewacji?


Mało!

I wtem! Eureka! Rdza! Tyle rdzy! Cały zardzewiały obiekt, na dodatek dość zagadkowy. Co to właściwie jest? Rura, nie rura. Jakieś otwory... wentylacja? Ale na takiej wysokości?
7 komentarze:

Marcin pisze...

To sztuczna noga Cher.

lavinka pisze...

Weź mnie nie strasz ;P

Artur Miłobędzki pisze...

Zardzewiała wywiewka kanalizacyjna na poziomie chodnika? Czego to człowiek w potrzebie nie wymyśli.

Piszesz, że GTWb pokrywa się rdzą? Nic wiecznie nie trwa, ale też nic nie dzieje się bez przyczyny. Jedną z przyczyn jest brak chęci integrowania się blogerów. GTWb to akcja jednodniowa i potem cisza. Gdyby powstał wspólny blog blogerów warszawskich to ... ale to już temat na długą dyskusję, a poza tym nie mam pojęcia, czy byliby chętni. Może narażę się niektórym blogerom, ale wiele osób jest zakochanych w swojej twórczości i broni jej jak niepodległości.

Er pisze...

to musi być jakieś odpowietrzenie od instalacyj i urządzeń w piwnicy, albo przeciwnie, dostawiona dodatkowa kotłowniana "zetka" w tej formie.

sekwencja przybliżeń w czterech ostatnich zdjęciach okrutnie przypomina grę Mateusza Skutnika z cyklu 10 Gnomes, tylko patrzeć a w rdzawej dziurce machnie łapką skrzat!
http://www.mateuszskutnik.com/10_gnomes/

lavinka pisze...

Wiele zetek widziałam, ale czegoś takiego jeszcze nie. To jest na pewno nowsze, widać po cegle, ale na tyle stare, że jeszcze cegły używano. Ciekawe co oni tam w piwnicy robią, że trzeba dodatkowo wentylować. Jakaś sauna, albo dodatkowy kibelek? Hm. A gry zupełnie nie znam, to mi się nie kojarzy :)

hanula1950 pisze...

Niezła rdza.

Er pisze...

gra frustrująca, bo rzadko udaje mi się odnaleźć wszystkie 10 gnomów w ciągu zadanego czasu ;-)

Prześlij komentarz