Aktualności

Blog jest aktualizowany kilka razy w miesiącu. Nie traćwa nadziei, może kiedyś będzie częściej.

środa, 16 marca 2011

==== Wystawa na Śliwicach ====

Zwiedzając okolicę Pelcowizyny, natknęłam się na lokalną wystawę dotyczącą przeszłości tych terenów. Nie wiem czy jeszcze wisi. Trochę zaspałam z dodaniem tych zdjęć.

25 komentarze:

Marcin pisze...

Fajna sprawa. Widziałem jakiś rok temu podobną wystawę na starej Ochocie - też były zdjęcia mieszkańców uliczek między Niepodległości, Wawelską, Raszyńską... nigdy nie pamiętam, która to kolonia jest.

lavinka pisze...

Jeśli Ochota, to Kolonia Lubeckiego. Co do wystaw plenerowych, polecam te na Sadybie (północna część Powsińskiej, trochę jest na Okrężnej, trochę w głębi).

Rock 60-70 pisze...

Chyba macie na myśli Kolonię Staszica, na parkanie czegoś w rodzaju przedszkola czy świetlicy, gdzie dzieci przychodzą z rodzicami, odbywają się spotkania itd. Tam wisiały, nie wiem jak teraz, zdjęcia okolic sprzed drugiej wojny światowej albo ze zbliżonego okresu.
Ciekawe czy nadal tam wiszą, bo zmienność aury raczej takim wystawą nie służy.

lavinka pisze...

Te na Sadybie wiszą drugi rok i pomimo tego,że nieco zbladły - nadal są czytelne. One są drukowane na jakimś wodoodpornym tworzywie. Te też były sądząc po sporym błysku.
Na Kolonii Staszica nie byłam dawno, chyba tylko przechodziłam jej brzegiem, wystawy nie widziałam.

Rock 60-70 pisze...

A może to ja się mylę i faktycznie to Kolonia Lubeckiego? Zawsze mi się te kolonie mylą. W każdym razie ja mam na myśli to miejsce, gdzie jest skwer im. Sue Ryder.

Ja nie widziałem tych na Sadybie. Ale na pewno masz rację z tym papierem. Chyba jednak o to chodzi by te zdjęcia prezentowały się jak najlepiej pomimo pogody, inaczej sensu robienia takich wystaw na otwartym powietrzu.

Strasznie lubię ten rodzaj fotografii. Zobaczyć, jak kiedyś tutaj było...

Rock 60-70 pisze...

Miało być -
"inaczej nie byłoby sensu robienia takich wystaw na otwartym powietrzu".

lavinka pisze...

Obie kolonie ochockie są urokliwe, tyle że miasto ogród praktycznie już nie funkcjonuje. Tam gdzie były ogrody, teraz są krzaki i garaże z blachy. Jakie to... polskie. :/
Kolonia Lubeckiego to ta bliżej Pl.Narutowicza.
Ze skwerem jest problem, bo on jest pomiędzy obiema koloniami. Lubeckiego na wschodzie, Staszica na zachodzie. Ale bliżej Lubeckiego, fakt. Skwerek jest nieco żulparkiem, odkryłam go dzięki geocachingowi, wcześniej jakoś zawsze jeździłam/chodziłam Filtrową i nie miałam szans na niego wpaść. Ale ja w ogóle słabo znam Ochotę. :)

Rock 60-70 pisze...

Ja akurat skwer znam, bo moja ciotka mieszkała na Filtrowej, więc się tamtędy przechodziło, a że był plac zabaw (nadal jest, ale już inny), no to jako dziecko musiałem pofikać trochę na huśtawkach itp.
Natomiast aż tak źle to tam nie jest. Żulów jak do tej pory (i oby tak zostało) tam nie widziałem. Raczej rodziców z dziećmi i młodzież, która tam przesiaduje, grają w ping-ponga itd. Jest przyjemnie.

Garaży też nie kojarzę. Owszem, prywatne domy posiadają zapewne garaże, ale nie tworzy to chyba aż takiego dysonansu.

Marcin pisze...

@Rock 60-70 - tak, dokładnie chodzi mi o to miejsce spotkań z dziećmi.

lavinka pisze...

Musiałam mieć pecha, byłam dwa razy w zeszłym roku i da razy trzeba było żulka z ławki przeczekać. Butelek po flaszkach też sporo po dziuplach :)

Rock 60-70 pisze...

Zaraz tam pecha :)) Jakże uboższy byłby krajobraz Warszawy bez takich osobników ;)

lavinka pisze...

Osobiście nie miałabym nic przeciwko. To dzięki nim panuje mit smrodu w komunikacji miejskiej. To oni załatwiają się na dworcach. NOT.

lavinka pisze...

Tzn, nie miałabym przeciwko, gdyby się zdematerializowali, wyjechali, cokolwiek. A już najbardziej przestali pić. Marzenie ściętej głowy, wiem.

Rock 60-70 pisze...

Czy się na dworcach załatwiają, to nie wiem. Nie sprawdzałem ;) Ale w autobusach i tramwajach faktycznie czasem może człowieka zemdlić od fetoru. Ale cóż, nie każdemu życie się układa. Co innego, jak porządnie (na pierwszy rzut oka) wyglądający obywatel okazuje się być niedomyty i - zwłaszcza w lato - nieciekawie pachnący.
Wszystko jest przeciw człowiekowi!

Rock 60-70 pisze...

Ja tylko nie cierpię agresji i naprzykrzania się. Zabawne, bo nie tak dawno dwa razy byłem świadkiem w tramwaju na Filtrowej akcji namolniactwa pijaczków. Ale na skwerze jeszcze nie spotkałem takowych. Jeszcze...

lavinka pisze...

Namolni pijaczkowie w parku to jednak domena Łodzi :)

Rock 60-70 pisze...

Pytanie - te zdjęcia ze strony Tomiego z marca tego roku, na których podskakujesz, to na kopie Cwila robione były?

lavinka pisze...

Tak, na Kopie. Trafiło się słońce między jedną śnieżycą a drugą. :)

Marcin pisze...

Nienawidzę śmierdzących pijaków. Nienawidzę i nie wstydzę się tego, że ich nienawidzę*. Ostatnio jeden taki położył się w wejściu mojej klatki i trzeba było wzywać Straż Miejską. Sam się nie chciał przesunąć a człowiek się dotknąć brzydzi, bo smród jak z dworcowego kibla.
*Nie jest to jedyny rodzaj ludzi, których darzę podobnym uczuciem, oczywiście :-)

Er pisze...

Lav, mylisz nie tylko lewą z prawą, ale i wschód z zachodem? mspanc ;-)

lavinka pisze...

Aaa! No oczywiście. Jak widać mylę i to. Myśląc o zachodzie napisałam wschód. Normalka. :)

I am I pisze...

W Domu Spotkań z Historią było kilka wystaw tego typu właśnie. Wszystkie świetne!

lavinka pisze...

Na kilku byłam, obok sali ekspozycyjnej jest niebezpieczna księgarnia z duża ilością fajnych książek :)

Rock 60-70 pisze...

Co do Kopy, byłem tam tydzień temu w sobotę. Po czym poznałem na waszym zdjęciu? Po kolorze trawy. Jeszcze wyblakłej po zimowej porze. Jedno z moich ukochanych miejsc w Warszawie.

Rubeus pisze...

Jak ja fotografowałem Śliwice to zdjęć jeszcze nie było.

Co do Sadyby - to ja uszczegółowię, to co kol. Lavinka napisała.
Owe plansze wiszą wzdłuż Goraszewskiej
oraz na Okrężnej i Morszyńskiej, po wschodniej stronie Powsińskiej.

Prześlij komentarz