Aktualności

Blog jest aktualizowany kilka razy w miesiącu. Nie traćwa nadziei, może kiedyś będzie częściej.

czwartek, 6 czerwca 2013

==== Ciuchcie już tylko na zdjęciach ====

moim zdaniem okolica Dworca Wschodniego idealnie nadaje się na ekspozycję dla starych lokomotyw. Wywalić skup złomu i tam walnąć muzeum. Przynajmniej jacyś ludzie tam będą chodzić, bo dzisiejsza lokalizacja muzeum jest żadna. No tak, ale gdzie pracownicy muzeum będą się nudzić ;)

7 komentarze:

WISIEN4464 pisze...

Po pierwsze, ciuchcie nie tylko na zdjęciach. Wolsztyn - Poznań i wszystko jasne. To tylko jeden przykład z Polski.
Po drugie, tematycznie trochę nam po drodze - muzeum

Artur Miłobędzki pisze...

Muzeum z Towarowej 1 jest własnością miasta Warszawy i tu jest problem. Jestem bardzo ciekaw, gdzie przeciągną tabor z muzeum Kolejnictwa. Na Wschodnią na pewno nie, bo PKP nie chce mieć nic wspólnego z muzeum.

weldon pisze...

A co z lokalizacją w Hucie Warszawa?
Tam są idealne warunki - bocznice kolejowe podłączone do systemu kolejowego pozwalające na robienie wycieczek, na przykład do Piaseczna, hale (powoli je wyburzają, więc warto się śpieszyć), dojazd idealny, w dodatku zaraz obok jest zajezdnia tramwajowa, która mogłaby się włączyć mocniej w ekspozycję pojazdów szynowych, tak, jak to robią w dni komunikacji miejskiej, a nie tylko przechowywać coraz bardziej niszczejące wagony tramwajowe.

Kiedyś był taki pomysł i jakoś ucichło wszystko :(

lavinka pisze...

Huta prywatna, poza tym kto Ci tam przyjedzie z wycieczką? Raz że dostęp do bocznic utrudniony, zero infrastruktury parkingowej, takie muzeum powinno być w samym centrum, a choćby i na placu przez Pałacem Kultury :)

H_Piotr pisze...

Jak muzeum jest ciekawe,t o wycieczki dojadą i na środek pustyni błędowskiej.

lavinka pisze...

Co racja to racja.Muzeum kolejnictwa na wzór Centrum Kopernika to by było coś. Mnie by pociągała kolej w ruchu, nauka prowadzenia pociągu, parady parowozów, generalnie festyn choć raz w miesiącu. Muzea "za sznurkiem" to tylko Zamek Kròlewski i Wilanów dają radę,reszta plajtuje.Ani trochę mnie to nie dziwi.

Sebastian Objazdowski pisze...

Pomysł na Hutę upadł, bo tam nic nie ma i wszystko trzeba budować od nowa. Hale? to raczej żart. Bocznica to za mało. Po prostu nie ma chętnego z kasą. Przecież w dotychczasowej lokalizacji też wygląda cienko. Większość lokomotyw wymaga remontu, a nic się nie robi. Pozdrawiam wszystkich miłośników kolejnictwa.
Torowy

Prześlij komentarz