Aktualności

Blog jest aktualizowany kilka razy w miesiącu. Nie traćwa nadziei, może kiedyś będzie częściej.

czwartek, 1 kwietnia 2010

=== Miasto ogród Jelonek - epilog ===

Idea była piękna. Stworzyć miejsce, gdzie człowiek ucieknie przed zgiełkiem rozwijającego sięmiasta, odpocznie na łonie natuy w małym domku z ogódkiem... piękne prawda? Szkoda,że tak wiele miat ogrodów petrwało do dzisiejszych czasów w formie ruin i kzaów, ewentualnie przebudowanych koszmaków i krzaków. Dziś to co pozostało po osadzie domków zbudowanych niedługo pzed wybuchm wojny. Po wojnie wcielone do Warszawy zniknęły w zabudowie blokowisk (obecnie Bemowo).

Przyjrzyjcie się uważnie starszym tabliczkom, nie znajdziecie tych ulic na współczesnych mapach.Nie mam pojęcia, dlaczego wg MSI to jest Ulrychów... to jakiś żart?

7 komentarze:

Hrabia_Piotr pisze...

Nie, to jest ignoranacja radzy dzielnicy Wola gminy Warszawa-Centrum w 1997 roku.

Zeby było "śmieszniej", historyczne ogrody Ulricha wg MSI nie leżą na Ulrychowie...

lavinka pisze...

O tym wiedziałam od początku, znajoma mieszkająca na Woli się tym strasznie burzyła i wcale się jej nie dziwię.

stolica i okolica pisze...

MSI to temat chyba na pracę doktorską... ;)

Marcin pisze...

Te domy zachowują urok, ponieważ są nieodnowione. Wiem, że to brzmi dziwnie, ale obawiam się, że po obsmarowaniu budyniową papką wiele by straciły.

el kondor pisze...

Ale tu nie widać żadnych ogrodów na tych zdjęciach.

lavinka pisze...

Bo ogrodów już dawno nie ma. Same krzaki zostały.

Anonimowy pisze...

Niestety MSI wnosi multum balaganu -ale to bylo praktykowane juz wczesniej - przedwojenne podzialy tez laczly w ten sposob odmienne regiony a nazyw sasiednich przeniosly na inne ( np. z czesci Czerniakowa zrobila sie Sadyba - co nikogo juz nie dziwi, analogicznie z dobr elsenrowskich Zacisze itp. a sa zmiany perfidne takie jak oznaczenie terenow PGR Brodno jako Targowek. To tak jak z dziek=leniem sahary linijka - bo latwiej. http://pl.wikipedia.org/wiki/Miejski_System_Informacji_(Warszawa)

Prześlij komentarz